Author Archive

Обучение на учители в сърцето на Франция

by on ян..12, 2022, under Ученици

В последните три години бе подновено отпускането на стипендии от Френското правителство за български учители. През 2021 г., след селекция, в партньорство и по препоръка на Асоциацията на преподавателите по и на френски език в България, бяха определени петима учители, които в продължение на две седмици да бъдат част от голямото франкофонско семейство на CAVILAM – Alliance française в гр. Виши. Центърът редовно си партнира с Министерството на външните работи и европейските въпроси на Франция, с Френския културен институт, с Международната организация на франкофонията, с френските културни служби в чужбина и с няколко медии, включително TV5MONDE, Radio France Internationale и Canal Académie.
Участниците от България бяха излъчени от различни образователни институции, но обединени от любовта към френския език и франкофонската култура: Людмила Стоянова от 9- та ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин“, гр. София, Евгения Караджова от 18 СУ „Уилям Гладстон“, гр. София, Надежда Данилова от 33 ЕГ „Света София“, Елена Якимова от ЕГ „Бертолт Брехт“, гр. Пазарджик и Светла Стоянова от ГПЧЕ „Ромен Ролан“, гр. Стара Загора“.
Учителите определят обучението като чудесна възможност за професионално и личностно усъвършенстване и споделят своите най-ярки впечатления: „Удовлетворени сме от ползотворния обмен на опит с колеги франкофони от над двадесет националности, от динамиката на работата в ателиетата за апробиране и създаване на актуални педагогически и дигитални ресурси. Прекрасните преподаватели на CAVILAM успяха да ни мотивират да прилагаме в клас методите на позитивната педагогика и ученето чрез преживяване, а приемните семейства в гр. Виши ни помогнаха да се докоснем до автентичния начин на живот. Всеки от нас в своето училище и всички заедно ще продължим да бъдем посланици на френския език и култура – в България и по света! Обръщаме се със специална благодарност към Н. пр. г-жа Флоранс Робин – посланик на Франция в България, г-жа Клаудиа Калво – заместник съветник по сътрудничество и културна дейност, аташе по образователно сътрудничество към Френския институт в България, г-жа Вяра Любенова – председател на Асоциацията на преподавателите по и на френски език в България за възможността да се обучаваме в сърцето на Франция! “
След завръщането си в България учителите ще интегрират своя опит в класните стаи, ще обменят идеи с колегите си и ще продължат да бъдат активни участници във франкофонските онлайн ателиета и уебинари, които в последно време се превърнаха в основна форма за споделяне на добри професионални практики и опит сред членовете на Асоциацията.
В навечерието на Новата 2022 година, в която Франция поема председателството на Съвета на ЕС, си пожелаваме да продължи ползотворното междуинституционално партньорство за реализирането на нови съвместни франкофонски проекти!

Коментарите са изключени за Обучение на учители в сърцето на Франция more...

Усещане за Коледа!

by on ян..04, 2022, under Ученици

☃️❄️⛄Коледният дух е в класните стаи на осмокласниците от английските паралелки на ЕГ „Бертолт Брехт“, благодарение на креативността на класните ръководители Цветелина Килитанова на 8. Д клас и Атанаска Димитрова на 8. Е клас. Всичко започна с ангелогласната Виктория, която поздрави всички участници с песента си. След това урока продължи и ни запозна с това как се празнува Коледа по света, техните традиции и обичаи. Показа ни как дигитализацията навлезе в учебния процес и как платформата Teams позволява участие и от разстояние. А накрая на урока сурвакарите ни пожелаха здраве и късмет! Поздравления за учителите и учениците!

Коментарите са изключени за Усещане за Коледа! more...

Езикова гимназия „Бертолт Брехт“ е сред акредитираните организации в сектор „Училищно образование“ по Програма „Еразъм+“

by on дек..21, 2021, under Сайт, Ученици

Присъждането на индивидуална акредитация по Програма „Еразъм+“ нарежда ЕГ „Бертолт Брехт“ сред двадесет и петте български организации в сектор „Училищно образование“, които ще получат облекчен достъп до финансиране за периода 2021 – 2027 г.. Ключовите дейности по програмата подкрепят международното сътрудничество, развитието, трансфера и внедряването на иновативни практики и образователни продукти на местно, национално и европейско ниво.

Планираните физически мобилности и транснационални обмени на добри практики  ще мотивират учениците и техните учители да продължат да работят в синхрон с международните образователни тенденции, да постигат заедно високи и трайни резултати в профилираната подготовка.

Получената акредитация е едновременно висока оценка за професионализма и усърдието на екипа на гимназията, реализирал успешно няколко проекта по Програма „Еразъм+“, и изключителна възможност за участие на училищната общност в междукултурния образователен диалог.

Коментарите са изключени за Езикова гимназия „Бертолт Брехт“ е сред акредитираните организации в сектор „Училищно образование“ по Програма „Еразъм+“ more...

PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR ESTABLISHING OF STUDENT’S TEAMS

by on окт..20, 2021, under Ученици

All students from 8 to 11 grade in three high schools in Kocani, Ludbreg, Pazardzhik and Limassol are eligible to participate in this transnational competition.
Students will work in teams each consisted of 3 (three) participants. Minimum number of students’ teams per school is 6 (six) teams, maximum number is not limited.

Topic of the competition

Within the planned teams competitive event the students’ teams will participate in activities by using of the free online available education resources in Virtual Reality (VR) by using of the newly provided VR equipment (VR headsets for using of the mobile phones), as well as by using of the Stand-alone VR headsets and newly developed VR-based educational software (based on the “escape room” concept) related with the following school subjects:  Mathematics, Physics, English language, Chemistry and  Geography.

Mentoring process

Students’ teams will work under a mentoring process with one of the following Teachers/Mentors:Diana Dzhukelova

1.Diana Dzhukelova
2.Gargana Kraeva
3.Elena Yakimova

Application process

Each three students from secondary schools that will be ready to participate in activities as one students’ team, can inform one of the Teachers Mentors for their interest until 15:00 h on 22.10.2021. After this deadline no further expressing of interest by students will be allowed.

Коментарите са изключени за PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR ESTABLISHING OF STUDENT’S TEAMS more...

Стипендии

by on сеп..29, 2021, under Ученици

Стартира подаването на документи към класните ръководители за получаване на стипендия. За повече информация и указания: https://egbb.org/?page_id=7375

Коментарите са изключени за Стипендии more...

Списъци на учениците в VIII клас

by on сеп..03, 2021, under Ученици

Профил „Чужди езици“ – немски език с английски език

VIII а клас

  1. Анджелина Василева Ангелова
  2. Апостол Николаев Христов                      
  3. Атанас Георгиев Ставрев
  4. Василена Василева Малинова
  5. Георги Стоянов Тодоров                           
  6. Дани Венциславова Антонова
  7. Дарина Михайлова Воденичарова
  8. Димитър Ивов Колчаков    
  9. Звездомир Огнянов Тасев
  10. Ивайла Иванова Бързанова
  11. Ирена Мартинова Христова
  12. Йоана Иванова Шуманова                        
  13. Йордана Костадинова Гешева                   
  14. Йорданка Евгениева Димитрова
  15. Лука Антониев Влахоянов
  16. Магдалина Василева Малинова               
  17. Мария Иванова Василева                          
  18. Мартин Данаилов Пехливански               
  19. Младен Георгиев Марков
  20. Петко Георгиев Керемидов
  21. Полина Лъчезарова Петрова
  22. Ростислава Василева Вълкова
  23. Сияна Василева Малинова
  24. Спас Иванов Мерджов
  25. Спасия Марекова Биволарова
  26. Цветелина Григорова Пешлова

VIII б клас

  1. Ана Мария Запринова Топалова
  2. Анелия Данаилова Комсийска
  3. Атила Биртан Мехмед
  4. Белослава Сергеева Стойнова
  5. Велизар Димитров Пенчев
  6. Величка Димитрова Кременарова
  7. Габриела Александрова Димитрова
  8. Георги Ангелов Спасов
  9. Деница Георгиева Струмина
  10. Деница Цветанова Кеманова
  11. Ели Джейн Вучкова-Тъкет
  12. Златка Ангелова Чергарова
  13. Иван Илиев Балабанов
  14. Иван Николаев Ковачев
  15. Илиана Кирилова Гаджова
  16. Йоана Борисова Годжунова
  17. Кръстиан Христов Христов
  18. Лени Руменов Момчилов
  19. Максим Ангелов Нейчев
  20. Мариела Валентинова Арменова                   
  21. Нина Дойчинова Анчева
  22. Памела Иванова Стоянова
  23. Симона Иванова Торкова
  24. Християна Георгиева Димитрова
  25. Цветелина Василева Йотова
  26. Цветомир Ангелов Куртаков              

VIII в клас

  1. Александър Крумов Златарев
  2. Белослава Кристинова Джигова
  3. Виктория Георгиева Деянова
  4. Габриела Бориславова Велева
  5. Габриела Василева Щерева
  6. Георги Василев Марчин
  7. Дария Венциславова Рибарова
  8. Деница Красимирова Василева
  9. Димитър Тодоров Церовски
  10. Зорница Александрова Стоилова
  11. Калина Калоянова Дачева
  12. Кристиян Драганов Йорданов
  13. Магдалена Илиева Пройчева
  14. Максима Максим Максимова
  15. Мартин Антонов Попов
  16. Мартин Кръстев Николов                         
  17. Никола Богомилов Цветанов
  18. Ренета Александрова Тасева
  19. Сияна Илиева Николова
  20. София Стоянова Витекова
  21. Стефания Георгиева Петкова                   
  22. Стефания Огнянова Анчина
  23. Теодор Запрянов Генков
  24. Фади Хасан Муауад
  25. Фьодор Фьодоров Кепенеров
  26. Цветелина Георгиева Стойнова               

VIII г клас

  1. Алекс Христов Георгиев                                                   
  2. Александър Димитров Трендафилов
  3. Анастасия Георгиева Бонева                    
  4. Анна-Мария Николаева Стоянова            
  5. Антъни Димитър Симеонов                                                         
  6. Валерия Георгиева Спасова                                                                                 
  7. Венцислава Венциславова Генчева         
  8. Виолета Георгиева Влъчкова                                           
  9. Георги Иванов Лулчев                               
  10. Георги Костадинов Трендафилов                                                 
  11. Ива-Елизабет Ян Щас                                
  12. Иван Иванов Станоев                                
  13.  Ивана Димитрова Калинина
  14. Ивет Георгиева Тончева                            
  15. Йоана Бориславова Клисурска                             
  16. Катрин Ангелова Шопова                                                            
  17. Киара Димитрова Русинова                                                          
  18. Кристияна Димитрова Пачева                  
  19. Нели Йонкова Пенчева                              
  20. Стилияна Кръстева Кръстева                                                       
  21. Стилян Атанасов Попов                            
  22. Таня Димитрова Владимирова                 
  23. Теодор Лазаров Кишов                              
  24. Теодор Руменов Янъков                            
  25. Християн Христов Кацаров                                                         
  26. Яница Михайлова Фолева                                                                        

                  Профил „Чужди езици“ – английски език и немски език

VIII д клас

  1. Александра Александрова Керина                       
  2. Анелия Ангелова Попова
  3. Антония Пламенова Попова                                 
  4. Белослава Димитрова Комсийска
  5. Валари Емилова Кръстева
  6. Васил Йорданов Спасов
  7. Весела Кирилова Жечева                                      
  8. Виктория Ангелова Пенчева                                
  9. Виктория Атанасова Стоицева
  10. Георги Кирилов Кацаров
  11. Георги Стоянов Стоянов
  12. Ева Василева Филипова
  13. Ивана Валентинова Фердова                                
  14. Изабел Стефанова Томева
  15. Йоана Емилова Смиленова
  16. Йоана Николаева Генова
  17. Йоанна Василева Дачинова
  18. Карина Стилиянова Углешова
  19. Кристиана Димитрова Катранкова                      
  20. Мартин Йорданов Йорданов
  21. Мартина Данаилова Иванова
  22. Нели Тодорова Вацева
  23. Никола Стоянов Гигов                                          
  24. Ралица Георгиева Вучкова                                    
  25. София Христова Андонова                                   
  26. Стела Николаева Дапкова

VIII е клас

  1. Алексия Петрова Честименска                                                                            
  2. Виктория Иванова Александрова                        
  3. Виктория Петева Станева                                     
  4. Виктория Стоянова Кавръкова                             
  5. Виктория Цветанова Рангелова                            
  6. Габриела Бориславова Златанова                         
  7. Георги Красимиров Темнилов                                                                             
  8. Даниел Николаев Стамболиев                              
  9. Даяна Ангелова Димова                                        
  10. Деница Емилова Посталкова                                
  11. Елена Борянова Консулова                                                                                  
  12. Емилия Димитрова Караджова                                                                            
  13. Иван Иванов Боюклиев                                         
  14. Иванина Николаева Стойчева                              
  15. Изабел Красимирова Арапова                              
  16. Лили Димитрова Найденова                                 
  17. Мартин Димитров Бишуров                                  
  18. Михаела Руменова Терзийска                               
  19. Нели Владимирова Георгиева                              
  20. Памела Франческова Милаццо                             
  21. Петко Веселинов Иванов                                      
  22. Полина Димитрова Ангелова                               
  23. Теди Асенова Тодоров                                                                                          
  24. Христиана Ангелова Цветинова                                                                         
  25. Християна Боянова Кабашка
  26. Янислава Димитрова Комсийска                         

Профил чужди езици – френски език и английски език

VIII ж клас

  1. Ангел Стоянов Коцев                                            
  2. Анна-Никол Ангелова Дудова                                                     
  3. Атанас Сотиров Къчев                                           
  4. Васко Димитров Попов
  5. Виктория Николаева Керинова                
  6. Габриела Иванова Стойчева                                 
  7. Георги Мирославов Горчев                                   
  8. Гергана Илиева Илиева                             
  9. Даниел Иванов Василев                            
  10. Даниела Христова Захариева                                
  11. Димитър Тодоров Роглев                          
  12. Иван Димитров Йорданов                                     
  13. Илияна Илиева Видьова                                        
  14. Карин Венциславова Николова                            
  15. Кристиян Костадинов Иванов                              
  16. Кристияна Цветанова Палазова                            
  17. Лъчезар Лъчезаров Минев                        
  18. Мария Иванова Попова                             
  19. Мария Костадинова Млекарова                            
  20. Петя Василева Блангева                                        
  21. Сияна Василева Керина     
  22. Стефан Георгиев Харизанов                                 
  23. Стефан Стоянов Благоев                                       
  24. Стефан Тодоров Карушев                                     
  25. Стефани Ивова Цанков -Узунова                         
  26. Стефани Методиева Йорданова                            
Коментарите са изключени за Списъци на учениците в VIII клас more...

YFU България дава 20 стипендии за глобални млади лидери

by on дек..07, 2020, under Ученици

Програмите за междукултурен ученически обмен на YFU имат за цел да насърчат ново поколение млади лидери и да им помогнат да придобият умения и опит за справяне с големите предизвикателства на нашето време.

Тази година Youth For Understanding (YFU) България предлага 20 стипендии „Глобални млади лидери“ на стойност между 500 и 3500 лв. на български ученици. Тези стипендии ще се присъдят на млади хора, които показват обществена ангажираност и ангажираност към конкретни теми, които генерират промяна или имат потенциал да променят света около тях. „Искаме да подкрепим и да стимулираме ученици с лидерски потенциал, които ще спечелят от възможността да опознаят света около тях и ще осъзнаят бъдещата роля, която могат да изиграят в него.“ , споделят от екипа на YFU.

 Кандидатури за стипендии се приемат до 10 декември 2020 г. За повече информация: www.yfu.bg / info@yfu.bg /+359 894 734 129.

Сърдечни поздрави и бъдете здрави!

Коментарите са изключени за YFU България дава 20 стипендии за глобални млади лидери more...

Честит първи учебен ден!

by on сеп..15, 2020, under Ученици

На 15 септември Езикова гимназия отново отвори врати, за да приеме най-амбициозните и най-талантливи ученици в областта.

С кратка и емоционална програма учениците от XII клас приветстваха новопостъпилите осмокласници. Към небето полетяха десетки цветни балони. Музикалните поздрави изпълниха с радост сърцата на родители, ученици и учители. Вълнуващо бе приветствието на директора госпожа Велка Недялкова за успешен старт на новата учебна година. От името на осмокласниците поздрав поднесе ученичката с най-високи резултати при приема в гимназията Соня Цокова. Във втората част на тържеството приветствени слова отправиха учители от колектива на гимназията към всички ученици.

Да си пожелаем новата учебна година да бъде здрава, успешна и цветна, с много творчески изяви!

Аудио поздрав!

 

Коментарите са изключени за Честит първи учебен ден! more...

Откриване на новата учебна година

by on сеп..08, 2020, under Ученици

Коментарите са изключени за Откриване на новата учебна година more...

Разпределение на учениците от VIII клас по паралелки

by on сеп..01, 2020, under Ученици

ПРОФИЛ ЧУЖДИ ЕЗИЦИ С ИНТЕНЗИВНО ИЗУЧАВАНЕ НА НЕМСКИ ЕЗИК И АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

 VIII a клас

  1. Биляна Александрова Христоскова
  2. Божидар Маринов Паунов
  3. Борис Атанасов Йончев
  4. Васил Николаев Ненчев
  5. Виктория Атанасова Караминова
  6. Габриела Георгиева Екова
  7. Гергана Димитрова Кузева
  8. Гергана Костадинова Димитрова
  9. Дарина Петрова Златкова
  10. Ивана Александрова Новоместска
  11. Илияна Асенова Иванчева
  12. Кирил Кирилов Михайлов
  13. Кристиан Стоичков Йотов
  14. Кристиян Красимиров Мусиевски
  15. Магдалена Крумова Шопска
  16. Мирослав Мирославов Димитров
  17. Нанси Мирославова Георгиева
  18. Наско Здравков Бостанджийски
  19. Пламена Драгомирава Николова
  20. Радостина Николаева Найденова
  21. Румяна Ивелинова Ризова
  22. Сияна Светославова Тодорова
  23. Соня Василева Цокова
  24. Станислав Юлиянов Бангеев
  25. Трифон Владимиров Панайотов
  26. Христо Йорданов Костадинов

VIIIб клас

  1. Александър Димов Генчев
  2. Атанас Асенов Димов
  3. Божидара Кирилова Вълчинова
  4. Веселин Илиянов Колунчев
  5. Виктория Вергилова Доспатлиева
  6. Гергана Мирославова Микова
  7. Дарина Станиславова Ибушева
  8. Димана Тодорова Роглева
  9. Елена Николова Солакова
  10. Елизабет Георгиева Пиримова
  11. Илиян Емилов Пачев
  12. Калоян Благовестов Дерменджийски
  13. Камен Кирилов Еленкин
  14. Кристиана Веселинова Митрова
  15. Мария Тодорова Роглева
  16. Мариян Горанов Горанов
  17. Мартин Александров Ботушаров
  18. Надежда Венциславова Топкарова
  19. Невена Димитрова Хаджиева
  20. Николай Димитров Панчев
  21. Петя Венциславова Петрова
  22. Пламена Атанасова Савова
  23. Светослав Венциславов Караиванов
  24. Симона Димитрова Зайкова
  25. Станислава Иванова Иванова
  26. Теодора Костадинова Рибарова

 VIIIв клас 

  1. Анна Симеонова Милушева
  2. Антоанета Радославова Миткова
  3. Атанас Петров Велев
  4. Бианка Илиева Кехайова
  5. Бойко Данаилов Стоев
  6. Викториа Иванова Темелкова
  7. Георги Димов Йончев
  8. Георги Огнянов Пещерски
  9. Даниела Илиева Тончева
  10. Дара Николова Ничева
  11. Лилия Благоева Пенчева
  12. Лилия Йорданова Асиева
  13. Любомира Василева Анчева
  14. Магдалена Димитрова Хаджийска
  15. Марио Атанасов Атанасов
  16. Мила Тодорова Дамянова
  17. Михаела Антонова Батаклиева
  18. Муса Муса Алендар
  19. Николай Пенчев Кереванов
  20. Полина Витанова Танева
  21. Рая Йорданова Славова
  22. Стефка Христова Манчева
  23. Теодора Георгиева Караминова
  24. Траян Димитров Величков
  25. Цветомир Павлинов Тилянов
  26. Яна Йорданова Икономова

VIIIг клас

  1. Александър Иванов Йорданов
  2. Анелия Ненчова Благова
  3. Ани Михайлова Чакърова
  4. Анна Георгиева Петрова
  5. Атанас Лазаров Атанасов
  6. Атанас Станимиров Кацарски
  7. Виктория Лъчезарова Лазарова
  8. Виктория Людмилова Делева
  9. Георги Петров Ташев
  10. Дамян Прокопиев Копев
  11. Елина Костадинова Терзийска
  12. Жени Борисова Андреева
  13. Ивайла Сашова Лазарова
  14. Иван Димитров Василев
  15. Йоан Димитров Динчев
  16. Калин Димитров Динчев
  17. Калина Михайлова Каменска
  18. Костадин Тодоров Божилов
  19. Красимира Мирославова Кендерова
  20. Мариета Атанасова Биджев
  21. Марина Христова Ангелова
  22. Мирослав Атанасов Александров
  23. Наталия Илиева Гинина
  24. Самира Каменова Стамболиева
  25. Стиляна Емилва Благова
  26. Теодора Ангелова Костуркова

ПРОФИЛ ЧУЖДИ ЕЗИЦИ С ИНТЕНЗИВНО ИЗУЧАВАНЕ НА АНГЛИЙСКИ ЕЗИК И НЕМСКИ ЕЗИК

VIIIд клас

  1. Андриана Веселинова Бояджиева
  2. Антоанета Асенова Ангелова
  3. Виктор Георгиев Божинов
  4. Виктория Георгиева Серафимова
  5. Габриела Георгиева Георгиева
  6. Георги Борисов Благов
  7. Георги Иванов Ганчев
  8. Дебора Катева Говедарова
  9. Диана Джума Текин
  10. Емил Георгиев Тинков
  11. Ирен Димитрова Дойкова
  12. Йоана Томова Янева
  13. Йоана Трендафилова Манчева
  14. Кристан Ангелов Найденов
  15. Мария Димитрова Адова
  16. Мария Стоянова Маркова
  17. Наталия Николаева Петракиева
  18. Николай Емилов Петров
  19. Ойа Исмаилова Фъндъкова
  20. Петър Василев Емануилов
  21. Петя Димитрова Малинова
  22. Станислав Георгиев Найденов
  23. Станислав Гълъбов Кузев
  24. Станислав Николов Каракашев
  25. Стефани Мариева Гърева
  26. Цветелина Емилова Ганчева

 VIIIе клас

  1. Александра Стоянова Дошева
  2. Билял Евтимов Бозьов
  3. Ванеса Василева Василева
  4. Велизара Димитрова Караджова
  5. Витомир Лъчезаров Кръстев
  6. Габриела Георгиева Ганева
  7. Габриела Николаева Трифонова
  8. Гери – Анабел Георгиева Стоилова
  9. Дея Борисова Кънчева
  10. Деян Александров Танев
  11. Димитър Асенов Серафиев
  12. Димитър Иванов Янев
  13. Еделвайс Ивайлова Тодорова
  14. Зоя Борисова Кънчева
  15. Иван Красимиров Будев
  16. Ивет Александрова Ставровска
  17. Игнат Иванов Пампов
  18. Йоана Иванова Дамянова
  19. Калоян Михайлов Михайлов
  20. Лилия Александрова Ганчева
  21. Любомира Петрова Шаркова
  22. Мария Василева Ласонова
  23. Михаела Викторова Тинова
  24. Никол Иванова Колишева
  25. Николета Николаева Пандева
  26. Полина Димитрова Чипилова

 ПРОФИЛ ЧУЖДИ ЕЗИЦИ С ИНТЕНЗИВНО ИЗУЧАВАНЕ НА ФРЕНСКИ ЕЗИК И АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

VIIIж клас

  1. Анита Маринова Генурова
  2. Божидар Стоянов Плачков
  3. Василена Венциславова Петкова
  4. Виктория Георгиева Еленкина
  5. Габриела Станимирова Тунчева
  6. Георги Крумов Георгиев
  7. Гергана Спасова Ленгерова
  8. Григор Стойчев Радулов
  9. Даниела Димитрова Ванкова
  10. Денислава Недялкова Здравкова
  11. Десислава Антонова Комитова
  12. Димитър Кирилов Димитров
  13. Екатерина Цветкова Брънчева
  14. Емил Емилов Павлов
  15. Йоан Любомиров Кордев
  16. Любослава Ангелова Тончева
  17. Нели Красимирова Козарева
  18. Николай Йорданов Гергиминов
  19. Николета Николаева Панчева
  20. Савина Стефанова  Гагова
  21. Самира Мазен Карман
  22. Селин Мурат Айдън
  23. Стиляна Благоева Смилянова
  24. Стоян Илков Аджов
  25. Христина Атанасова Василева
  26. Юлияна Николаева Якофова
Коментарите са изключени за Разпределение на учениците от VIII клас по паралелки more...

Партньори




Харесайте ни!

Архив