
„СВЕТИЛНИКЪТ“
14.05.2026
Наградени от Окръжен съд
15.05.2026Една незабравима седмица – от 03.05 до 08.05 преживяха заедно ученици от ЕГ „Бертолт Брехт“ от българска страна и от гимназия „Ан дер Швайцер Алее“ в град Дортмунд, Германия. Участниците в проекта Erasmus+ от тези две училища продължават успешно за поредна година традицията за ученически обмен. С характерното българско гостоприемство немските гости бяха посрещнати с народни танци, изпълнени от младежи от състав „Чудесия“ и всички заедно извиха българско хоро. Седмицата беше изпълнена с разнообразни дейности по темата “ Комуникация, критично мислене“. Наред с дискусиите и творческите задачи в училище, при които българските ученици доказаха, че немският език не е толкова труден и активно общуваха на родния им език със своите немски гости, всички участници се насладиха на забележителностите на нашия град и древната история на Пловдив. Не липсваха и екстремни преживявания като походът до пещерата „Снежанка“, който разкри част от невероятната красота на българската природа.
През тази една седмица младите хора учиха, общуваха, прилагаха на практика своите езикови умения,забавляваха се и създадоха незабравими приятелства. С нетърпение всички очакват следващата среща в Дортмунд през месец октомври! Знанието е сила, а нашите ученици доказаха, че учението и знанието може да бъде радост и да сплотява младите хора от различни националности!





